Все о лечении десен

Ясна грають велику роль для здоров’я людини. Без здорових ясен навряд будуть здорові зуби. Крім того, слизова оболонка ясен виробляє цінні елементи для захисту ротової порожнини від мікробів.

Чому варто лікувати швидко?

Проблеми з яснами можуть приводити до неприємних наслідків. Виникає неприємний запах з рота, а згодом можуть випадати й самі зуби. Наприклад, згідно зі статистикою, більшість людей, які втрачають зуби після 35 років мали проблеми з яснами. Тож з лікуванням не слід затягувати, тим паче, що хвороби ротової порожнини завдають великого болю.

Причини хвороб ясен

Головних факторів 5, важливо пильнувати, щоб не завдати собі самому клопотів.

1. Нерегулярне чищення зубів. Про гігієну треба дбати завжди.

2. Паління. Звісно, цигарки вражають багато й інших органів.

3. Надмірне споживання їжі, шкідливої для ясен. Дослідники зазначають, що морозиво, помідори, апельсини, хліб, енергетичні напої та кава можуть пошкоджувати ясна, тому ці продукти треба їсти помірковано.

4. Нестача вітамінів. До речі про це людина може дізнатись вже отримавши проблему з яснами. Тож варто слідкувати за своїм здоров’ям постійно.

5. Хронічні інтоксикації. Можуть виникати як від хімічного лікування, так і від шкідливих звичок.

Види хвороб ясен

Мало кому відомо, але хвороб ясен налічується чимало. Розглянемо кілька з них.

Гінгівіт – поверхневе запалення. Одним з чинників його розвитку являється зубний наліт, тобто недбала гігієна
ротової порожнини. Але ця хвороба не так страшна, легко лікується, адже структуру зубів не порушено, лише може виникати почервоніння.

Пародонтит виникає через гінгівіт. Тут вже 100 % є нестерпний біль. Коли хвороба розвинулась, може бути невідворотнім процес випадіння зубів рано чи пізно. Але може розвиватися і через неправильний прикус та анатомічно невдале розташування зубів. Ушкоджується і зубна емаль. Утворюються отвори, в яких застряє їжа, що створює неприємний запах.

Стоматит – набряк слизової оболонки може вражати і ясна. Утворюється наліт білого і сірого кольорів. Ранки викликають біль. Зазвичай це явище припиняється через кілька днів, але при довготривалій проблемі варто звернутися до лікаря.

Рецесія ясен лікування – опускання ясен. Часто про цю хворобу не знають її «власники». Впливає на чутливість зубів, викликає карієс, дефекти зубного кореня, проблеми косметичного характеру. Рецесія ясен потребує лікування, при якому пересаджують частину власного ясна в зону рецесії. Також використовують синтетичні замінники ясен.

загрузка...

Высказать свое мнение